Soutěžní den 1.5.2009

Výsledky klub
Výsledky kombi

17:25    vše doma
Už víme o všech závodnících. Na disciplínu neodešlo cca. 5 soutěžících a v poli je taky asi 5 lidí, zbytek trať obletěl. Přesnější informace pak ve výsledkové listině. Počasí nás příjemně překvapilo, které nakonec bylo výrazně lepší než se čekalo :-)
16:30    opět přílety
Přistávají další závodníci mezi nimi H4, 77, R5, 50, 66, C5, H, DS, JA.
15:58    další
doma máme další mezi nimi J9, 65, ZW, LF, LL, EI, 6X, ZP. Jeden transporťák vyrazil do pole
15:39    první doma
Na dnešní disciplínu neodletěla 4, SU, 71 a na letišti je I7, SI, LY, 23, KE, 103, ale nevíme jestli obletěli trať.
15:22    přistání
AT, R7 a ještě někdo :-) sedí v Poličce a na letiště se vrátili první závodníci.
15:10    agentura JPP
Podle neoficiálních zpráv jsou již někteří u posledního otočňáku a míří z třicátého kilometru do cíle.
15:06    starty
Uff uff, bylo toho teď trošku moc :-). Klubovku se podařilo odstartovat za 45 minut, pak ale začli stávkovat kombíci a hromadně odložili. K aktivitě se probudili až před půl druhou tak se pokračovalo. Během startu zkrachovalo necelých deset větroňů, z nichž většina šla na start na druhý pokus. Počasí se výrazně vylepšilo, kolem letiště jsou kumulky a závodníci hlásí až tři metry.
11:16    Zkušební chroust
O půl dvanácté odstartuje zkušební chroust. Na jihovýchodě od letiště jsou kumulky a směrem na trati se taky první chmury objevují.
10:58    Tratě vypsány
Dnes budou mít závodníci těžkou šichtu, meteorologové předpovídají čistou termiku a silný vítr. Tratě jsou vypsány na vysočinu a předpokládáme první start ve 12:00.
07:24    První ráno
Dobré ráno,
Po večerním briefingu a upálení čarodějnice se probouzíme do prvního soutěžního rána. Trošku nás trápí severní vítr, ale podle slov meteorologů to půjde.