Soutěžní den 2.5.2009

Meteo
Trať klub
Trať kombi
Výsledky klub(letový den zrušen)
Výsledky kombi (letový den zrušen)

20:04    gulášek
U kartága se vaří guláš a pije pivo, které snad závodníkům i pořadatelům zlepší náladu po dnešním dni :-). Právě přistál poslední větroň létající ve vlně.
15:53    konec disciplíny
Po několikerém odkládání startu se nakonec odstartovalo ve 13:00, ale v průběhu startů klubovky začli soutěžící krachovat. Přibližně čtvrtina klubovek start odložila a kombíci odložili všichni. Nakonec se ve vzduchu udrželi pouze tři soutěžící kteří navázali do vlny, do které později odstrtovalo dalších cca. dvacet větroňů. Podle zpráv z rádia vlna funguje velmi dobře, bohužel jsme omezeni výškou FL95 :-(
11:13    kontrolní chroust
Pravděpodobně o půl dvanácté odstartuje zkušební chroust - nebo spíš chroustice Horákyně. Uvidíme jestli budeme startovat ve 12, nebo to o chvilku odložíme.
10:22    tratě
Tratě jsou vypsány, obě třídy letí soutěžní úlohu směrem na Vysočinu. Za chvilku by se měly objevit tratě na soaring spotu.
09:46    před briefingem
Na východě je plochá rozvlněná oblačnost a začalo trošku foukat :-(, ale určitě to půjde. Většina soutěžících je na gridu 36. Podařilo se doplnit neoficiální výsledky i klubové třidy. V 10:00 je briefing kde budou vyhlášeny dnešní tratě.
07:19    brzké ráno
Po letišti se trousí závodníci a chystají se stejně jako pořadatelé na další soutěžní den. U kombíků už máme neoficiální výsledky, ale z klubovek chybí ještě pár igc-éček od polních pilotů. Oproti včerejšku nefouká vítr, tak dnes by mohlo být počasí ještě lepší jak včera.